Kreeftachtigen

Naamlijst van de Nederlandse Kreeftachtigen

Soortenlijst

Download de soortenlijst als Excel-bestand inclusief familienaam en de vermelding of de locatie van een soort verborgen wordt.

Nummercode Wetenschappelijke naam Nederlandse naam Deelgroep Zeldzaamheid
2900103 Abludomelita obtusataC
2900001 Achaeus cranchiiWratoogkrabC
2900104 Acidostoma obesumC
2900105 Acidostoma sarsiC
2900106 Aega psoraC
2900107 Aega rosaceaC
2900002 Alpheus glaberGladde pistoolgarnaalC
2900108 Ampelisca brevicornisC
2900109 Ampelisca diademaC
2900110 Ampelisca gibbaC
2900111 Ampelisca macrocephalaC
2900112 Ampelisca spinipesC
2900113 Ampelisca tenuicornisC
2900114 Ampelisca typicaC
2900132 Amphibalanus eburneusIvoorpokC
2900115 Amphilochus neapolitanusC
2900116 Ampithoe validaC
2900003 Anapagurus laevisGladde heremietkreeftC
2900117 Anilocra frontalisC
2900118 Anthura gracilisC
2900119 Aora gracilisC
2900120 Apherusa bispinosaTweetand-wierzwemmerC
2900121 Apherusa jurineiGladde wierzwemmerC
2900122 Apherusa ovalipesC
2900123 Apocorophium lacustreC
2900124 Argissa hamatipesC
2900125 Asellus aquaticusC
2900126 Astacilla longicornisC
2900004 Astacus astacusEuropese rivierkreeftC
2900005 Astacus leptodactylusTurkse rivierkreeftC
2900006 Atelecyclus rotundatusCirkelronde krabC
2900350 Atelecyclus undecimdentatusOvaalronde krabC
2900007 Athanas nitescensKreeftgarnaalC
2900127 Athelges paguriC
2900008 Atyaephyra desmarestiiEchte zoetwatergarnaalC
2900128 Atylus vedlomensisC
2900009 Austropotamobius torrentiumSteenrivierkreeftC
2900129 Balanus amphitritePaarsgestreepte zeepokC
2900130 Balanus balanusLanggeribde zeepokC
2900131 Balanus crenatusGekartelde zeepokC
2900133 Balanus improvisusBrakwater pokC
2900134 Balanus perforatusVulkaantjeC
2900135 Bathyporeia elegansC
2900136 Bathyporeia gracilisC
2900137 Bathyporeia guilliamsonianaRobuust kniksprietkreeftjeC
2900138 Bathyporeia nanaDwerg-kniksprietkreeftjeC
2900139 Bathyporeia pelagicaC
2900140 Bathyporeia pilosaLitoraal kniksprietkreeftjeC
2900141 Bathyporeia sarsiC
2900142 Bathyporeia tenuipesSlank kniksprietkreeftjeC
2900143 Bodotria scorpioidesC
2900144 Bopyrus squillarumC
2900145 Caligus elongatusC
2900010 Callianassa subterraneaSlib-burchtenkreeftC
2900011 Callinectes sapidusBlauwe zwemkrabC
2900146 Calliopius laeviusculusC
2900012 Calocaris macandreaeModder-molkreeftC
2900013 Cancer pagurusNoordzeekrabC
2900147 Caprella acanthiferaSchedelspookkreeftC
2900148 Caprella equilibraBruingevlekte spookkreeftC
2900149 Caprella linearisWandelend geraamteC
2900150 Caprella muticaHarig spookkreeftjeC
2900356 Caprella penantisPuntkopspookkreeftC
2900357 Caprella scauraGehoornde spookkreeftC
2900151 Caprella septentrionalisNoordelijke spookkreeftC
2900152 Caprella tuberculataKnobbelspookkreeftC
2900014 Carcinus maenasStrandkrabC
2900153 Cetopirus complanatusC
2900154 Cheirocratus sundevalliiC
2900155 Chelicorophium curvispinumPontokaspische slijkkreeftjeC
2900156 Chelicorophium robustumC
2900015 Cherax quadricarinatusAustralische roodklauwkreeftC
2900157 Chirona hameriC
2900158 Coronula diademaC
2900159 Coronula reginaeC
2900161 Corophium arenariumZebra-slijkkreeftjeC
2900162 Corophium multisetosumBrakwater-slijkkreeftjeC
2900163 Corophium volutatorLangspriet-slijkkreeftjeC
2900016 Corystes cassivelaunusHelmkrabC
2900017 Crangon allmanniGroefstaartgarnaalC
2900018 Crangon crangonGewone garnaalC
2900164 Crangonyx pseudogracilisHolrugvlokreeftC
2900165 Crassicorophium bonelliiC
2900166 Cumopsis goodsiriC
2900167 Cyamus boopisBultrugluisC
2900168 Cyathura carinataC
2900169 Cymodoce truncataC
2900170 Dexamine theaC
2900171 Diastylis bradyiC
2900172 Diastylis luciferaC
2900173 Diastylis rathkeiC
2900174 Dikerogammarus haemobaphesC
2900175 Dikerogammarus villosusReuzenvlokreeftC
2900019 Diogenes pugilatorKleine heremietkreeftC
2900020 Dromia personataWolkrabC
2900176 Dynamene bidentataC
2900177 Dyopedos monacanthusC
2900178 Dyopedos porrectusC
2900021 Ebalia cranchiiKleine kiezelkrabC
2900022 Ebalia tuberosaRuwe kiezelkrabC
2900023 Ebalia tumefactaGladde kiezelkrabC
2900346 Echinogammarus berilloniC
2900179 Echinogammarus marinusC
2900180 Echinogammarus obtusatusC
2900181 Echinogammarus stoerensisC
2900182 Echinogammarus trichiatusC
2900183 Elminius modestusNieuw-Zeelandse zeepokC
2900184 Ericthonius difformisC
2900185 Ericthonius punctatusC
2900024 Eriocheir sinensisChinese wolhandkrabC
2900025 Eualus cranchiiWaaiergarnaalC
2900026 Eualus occultusVerscholen waaiergarnaalC
2900027 Eualus pusiolusWitgevlekte waaiergarnaalC
2900186 Eurydice affinisC
2900187 Eurydice pulchraC
2900188 Eurydice spinigeraC
2900028 Eurynome asperaPaddestoelkrabC
2900029 Galathea dispersaGrofgetande oprolkreeftC
2900030 Galathea intermediaRugstreep-oprolkreeftC
2900031 Galathea squamiferaZwarte oprolkreeftC
2900032 Galathea strigosaBlauwgestreepte oprolkreeftC
2900189 Gammarellus angulosusC
2900190 Gammarellus homariC
2900191 Gammarus crinicornisC
2900192 Gammarus duebeniC
2900193 Gammarus locustaSprinkhaanvlokreeftC
2900194 Gammarus pulexZoetwatervlokreeftC
2900195 Gammarus salinusC
2900196 Gammarus tigrinusTijgervlokreeftC
2900197 Gammarus zaddachiC
2900198 Gastrosaccus sanctusC
2900199 Gastrosaccus spiniferC
2900200 Gitana sarsiC
2900201 Gnathia dentataC
2900202 Gnathia maxillarisC
2900203 Gnathia oxyuraeaC
2900033 Goneplax rhomboidesHoekige krabC
2900204 Gyge branchialisC
2900205 Harpinia antennariaC
2900206 Harpinia crenulataC
2900207 Harpinia laevisC
2900208 Harpinia pectinataC
2900210 Hemiarthrus abdominalisC
2900034 Hemigrapsus sanguineusBlaasjeskrabC
2900035 Hemigrapsus takanoiPenseelkrabC
2900211 Hemimysis anomalaC
2900212 Hemimysis lamornaeRoodbuik-aasgarnaalC
2900322 Hesperibalanus fallaxAfrikaanse zeepokC
2900036 Hippolyte variansVeranderlijke garnaalC
2900213 Hippomedon denticulatusC
2900037 Homarus americanusAmerikaanse zeekreeftC
2900038 Homarus gammarusEuropese zeekreeftC
2900214 Hyale prevostiC
2900039 Hyas araneusGewone spinkrabC
2900040 Hyas coarctatusRode spinkrabC
2900215 Hyperia galbaKwalvloC
2900216 Ianiropsis breviremisC
2900217 Idotea balthicaC
2900218 Idotea chelipesC
2900219 Idotea emarginataC
2900220 Idotea granulosaC
2900221 Idotea linearisC
2900222 Idotea metallicaC
2900223 Idotea neglectaC
2900224 Idotea pelagicaC
2900041 Inachus dorsettensisGestekelde sponspootkrabC
2900042 Inachus phalangiumGladde sponspootkrabC
2900225 Incisocalliope aestuariusEstuariene poliepvlokreeftC
2900226 Ione thoracicaC
2900227 Iphimedia minutaC
2900228 Iphimedia obesaC
2900229 Iphinoe trispinosaC
2900230 Jaera albifronsC
2900231 Jaera ischiosetosaC
2900232 Jaera istriC
2900233 Janira maculosaC
2900234 Jassa falcataC
2900235 Jassa herdmaniC
2900236 Jassa marmorataC
2900237 Lamprops fasciataC
2900238 Lekanesphaera hookeriC
2900239 Lepeophtheirus pectoralisC
2900240 Lepidepecreum longicornisC
2900241 Leptocheirus hirsutimanusC
2900242 Leptocheirus pilosusC
2900243 Leptomysis lingvuraWitrug-aasgarnaalC
2900244 Leucothoe incisaC
2900245 Leucothoe liljeborgiC
2900246 Leucothoe proceraC
2900247 Leucothoe richiardiiC
2900248 Leucothoe spinicarpaC
2900249 Ligia oceanicaC
2900250 Limnomysis benedeniKaspische slanke aasgarnaalC
2900251 Limnoria lignorumC
2900252 Limnoria quadripunctataC
2900043 Liocarcinus depuratorBlauwpootzwemkrabC
2900044 Liocarcinus holsatusGewone zwemkrabC
2900045 Liocarcinus marmoreusGemarmerde zwemkrabC
2900046 Liocarcinus navigatorGewimperde zwemkrabC
2900047 Liocarcinus pusillusKleine zwemkrabC
2900048 Liocarcinus vernalisGrijze zwemkrabC
2900049 Lithodes majaAugustinuskreeftkrabC
2900253 Lysianassa ceratinaHoornvlokreeftC
2900254 Lysianassa plumosaC
2900050 Macropodia deflexaKrombek-hooiwagenkrabC
2900051 Macropodia linaresiSikkel-hooiwagenkrabC
2900052 Macropodia parvaKleine hooiwagenkrabC
2900053 Macropodia rostrataGewone hooiwagenkrabC
2900054 Macropodia tenuirostrisGrote hooiwagenkrabC
2900255 Maera othonisC
2900055 Maja squinadoGrote spinkrabC
2900160 Medicorophium affineBlind slijkkreeftjeC
2900256 Megabalanus coccopomaRoze reuzenzeepokC
2900257 Megabalanus tintinnabulumZeetulpC
2900258 Megaluropus agilisC
2900259 Megamphopus cornutusC
2900260 Melita nitidaAmerikaanse zeemolC
2900261 Melita palmataC
2900262 Melphidippella macraC
2900263 Mesopodopsis slabberiSteeloog-aasgarnaalC
2900264 Metopa alderiC
2900265 Metopa bruzeliiC
2900266 Metopa rubrovittataC
2900267 Microdeutopus anomalusC
2900268 Microdeutopus gryllotalpaC
2900269 Microprotopus maculatusC
2900270 Monocorophium acherusicumC
2900271 Monocorophium insidiosumC
2900272 Monocorophium sextonaeC
2900273 Monocorophium uenoiJapans slijkkreeftjeC
2900274 Monoculodes carinatusC
2900056 Munida rugosaSpiesdragende oprolkreeftC
2900275 Natatolana borealisC
2900057 Necora puberFluwelen zwemkrabC
2900276 Neomysis integerGewone aasgarnaalC
2900058 Nephrops norvegicusNoorse kreeftC
2900277 Nerocila maculataC
2900278 Nototropis falcatusC
2900279 Nototropis guttatusC
2900280 Nototropis swammerdameiC
2900281 Orchestia cavimanaC
2900282 Orchestia gammarellaC
2900283 Orchestia mediterraneaC
2900284 Orchomene humilisC
2900285 Orchomene nanusC
2900059 Orconectes limosusGevlekte Amerikaanse rivierkreeftC
2900060 Orconectes virilisGeknobbelde Amerikaanse rivierkreeftC
2900061 Pacifastacus leniusculusCalifornische rivierkreeftC
2900062 Pagurus bernhardusGrote heremietkreeftC
2900063 Pagurus cuanensisHarige heremietkreeftC
2900064 Pagurus prideauxBedekte heremietkreeftC
2900065 Palaemon adspersusRoodsprietgarnaalC
2900066 Palaemon elegansSierlijke steurgarnaalC
2900067 Palaemon longirostrisLangneus-steurgarnaalC
2900068 Palaemon macrodactylusRugstreep-steurgarnaalC
2900069 Palaemon serratusGezaagde steurgarnaalC
2900070 Palaemon variansBrakwater-steurgarnaalC
2900348 Palinurus elephasC
2900071 Pandalina brevirostrisZadelgarnaalC
2900072 Pandalus montaguiRingsprietgarnaalC
2900286 Paragnathia formicaC
2900209 Parahaustorius halmesiPlompe zandvlokreeftC
2900295 Pariambus typicusHongerlijdertjeC
2900287 Perioculodes longimanusC
2900073 Pestarella tyrrhenaZand-burchtenkreeftC
2900074 Philocheras bispinosusTweepuntsgarnaalC
2900355 Philocheras fasciatusGebandeerde puntsgarnaalC
2900075 Philocheras trispinosusDriepuntsgarnaalC
2900288 Photis reinhardiC
2900289 Phoxocephalus holbolliC
2900290 Phtisica marinaTeringlijdertjeC
2900076 Pilumnus hirtellusRuig krabbetjeC
2900077 Pinnotheres pisumErwtenkrabbetjeC
2900078 Pirimela denticulataGezaagde krabC
2900079 Pisa armataGebochelde spinkrabC
2900080 Pisidia longicornisGlad porseleinkrabbetjeC
2900081 Planes marinusZwerfkrabC
2900082 Planes minutusColumbuskrabC
2900291 Platorchestia platensisC
2900292 Platycyamus thompsoniButskopluisC
2900083 Platysquilla eusebiaMeertand-bidsprinkhaankreeftC
2900293 Pleurocrypta microbranchiataC
2900294 Pleurocrypta porcellanaeC
2900084 Polybius henslowiiRonde zwemkrabC
2900296 Pontocrates altamarinusC
2900297 Pontocrates arcticusC
2900298 Pontocrates arenariusC
2900085 Pontophilus spinosusVeelpuntsgarnaalC
2900086 Porcellana platychelesHarig porseleinkrabbetjeC
2900087 Portumnus latipesBreedpootkrabC
2900299 Portunion kossmaniC
2900300 Praunus flexuosusGeknikte aasgarnaalC
2900301 Praunus inermisC
2900302 Praunus neglectusC
2900303 Priapion fraisseiC
2900304 Proasellus cavaticusC
2900305 Proasellus coxalisC
2900306 Proasellus meridianusC
2900088 Procambarus acutusGestreepte Amerikaanse rivierkreeftC
2900089 Procambarus clarkiiRode Amerikaanse rivierkreeftC
2900090 Procambarus fallaxEverglades rivierkreeftC
2900091 Procambarus fallax forma virginalisMarmerrivierkreeftC
2900092 Processa canaliculataGrootoog-nikagarnaalC
2900093 Processa edulisDikke nikagarnaalC
2900094 Processa modicaKortpotige nikagarnaalC
2900095 Processa nouveliMagere nikagarnaalC
2900307 Prodajus ostendensisC
2900308 Progebiophilus euxinicusC
2900309 Pseudione borealisC
2900310 Pseudione hyndmanniC
2900311 Pseudocuma longicornisC
2900312 Pseudocuma similisC
2900313 Pseudoprotella phasmaGestekelde spookkreeftC
2900096 Rhithropanopeus harrisiiZuiderzeekrabbetjeC
2900097 Rissoides desmarestiVijftand-bidsprinkhaankreeftC
2900314 Schistomysis kervilleiC
2900315 Schistomysis ornataC
2900316 Schistomysis spiritusC
2900317 Scopelocheirus hopeiC
2900318 Semibalanus balanoidesGewone zeepokC
2900319 Siphonoecetes kroyeranusC
2900320 Siriella armataC
2900321 Siriella clausiiC
2900323 Sphaeroma rugicaudaC
2900324 Sphaeroma serratumC
2900098 Spirontocaris liljeborgiiGezaagde bultkopgarnaalC
2900325 Stenothoe marinaEchte poliepvloC
2900326 Stenothoe monoculoidesC
2900327 Stenothoe validaValse poliepvloC
2900328 Stenula solsbergiC
2900329 Stomatolepas dermochelysC
2900330 Synchelidium maculatumC
2900331 Synidotea laticaudaC
2900332 Talitrus saltatorC
2900333 Talorchestia britoC
2900334 Talorchestia deshayesiiC
2900347 Tanais dulongiiC
2900349 Tanaissus lilljeborgiC
2900099 Thia scutellataNagelkrabC
2900335 Tmetonyx similisC
2900336 Tryphosella sarsiC
2900337 Tryphosites longipesC
2900338 Unciola crenatipalmaC
2900339 Unciola planipesC
2900100 Upogebia deltauraGrote molkreeftC
2900101 Upogebia stellataKleine molkreeftC
2900340 Urothoe brevicornisC
2900341 Urothoe elegansC
2900342 Urothoe marinaC
2900343 Urothoe poseidonisC
2900344 Verruca stroemiaRitspokC
2900345 Westwoodilla caeculaC
2900102 Xantho pilipesHarige marmerkrabC