Naamlijst van de Nederlandse vaatplanten

Checklist of the vascular plants of the Netherlands

 

Lijst van de soortnummers en status van de Nederlandse vaatplanten. Bron: Standaardlijst 2003 (met aanvullingen) en Voorstel voor de Rode Lijst 2012.

Zeldzaamheid - Rarity
zzz zeer zeldzaam very rare
zz zeldzaam rare
z vrij zeldzaam rather rare
a algemeen common
x verdwenen extinct
Rode Lijst - Red List categories
GE Gevoelig Susceptable
KW Kwetsbaar Vulnarable
BE Bedreigd Endangered
EB Ernstig bedreigd Highly endangered
VN Verdwenen Extinct
L Verdwenen voor 1900 Extinct before 1900
TNB (Thans Niet Bedreigd) (Not endangered)
E (Exoot) (Alien species)
OV-1       (korter dan tien jaar bekend uit Nederland) (less than 10 years known from The Netherlands)
OV-2 (onbestendige soort) (vagrant species)
Deelgroep
L Wolfsklauwen
P Paardenstaarten
V Varens
N Naaldbomen
E Eenzaadlobbigen
S Tweezaadlobbigen

Download soortenlijst

Download de soortenlijst als Excel-bestand inclusief familienaam en de vermelding of de locatie van een soort verborgen wordt.
Nummercode Wetenschappelijke naam Nederlandse naam Deelgroep Zeldzaamheid Rode Lijst
6564 AbiesZilverspar (G)N a
2201 Abies albaGewone zilversparN z
2202 Abies concolorN zzz
2203 Abies grandisReuzenzilversparN z
8091 Abies koreanaN zzz
2204 Abies nordmannianaKaukasische zilversparN zz
2205 Abies pinsapoSpaanse zilversparN
2206 Abies proceraN
5000 Abies veitchiiJapanse zilversparN zzz
6626 AbutilonAbutilon (G)S z
1650 Abutilon theophrastiFluweelbladS zE
8786 AcaenaS
8092 Acaena microphyllaS zzz
8460 Acaena novae-zelandiaeS
8461 Acaena ovalifoliaS
8026 AcalyphaS
8027 Acalypha australisS
8787 AcanthusS
8093 Acanthus hungaricusS zzz
8094 Acanthus mollisS zzz
6001 AcerEsdoorn (G)S a
1 Acer campestreSpaanse aakS aTNB
8549 Acer cappadocicumS zzz
8550 Acer cappadocicum 'Rubrum'S zzz
5001 Acer negundoVederesdoornS zE
8532 Acer palmatumS zzz
1850 Acer platanoidesNoorse esdoornS aTNB
2 Acer pseudoplatanusGewone esdoornS aTNB
8095 Acer rufinerveS zzz
5320 Acer saccharinumWitte esdoornS z
5966 Acer saccharumS zzz
6840 Acer tataricumS zzz
8481 Acer tataricum subsp. ginnalaS zzz
8533 Acer x freemaniiS zzz
6002 AcerasAceras (G)E
6003 AchilleaS a
5321 Achillea filipendulinaSpireaduizendbladS zz
4 Achillea millefoliumDuizendbladS aTNB
8096 Achillea nobilisEdel duizendbladS zzz
5 Achillea ptarmicaWilde bertramS aTNB
9410 Achillea setaceaS
8968 Achillea umbellataS
8667 AcicarphaS
8969 Acicarpha tribuloidesS
6004 AconitumMonnikskap (G)S zz
5378 Aconitum napellusBlauwe monnikskapS zz
6 Aconitum vulpariaGele monnikskapS zzzGE
5520 Aconitum x stoerkianumTuinmonnikskapS zzz
6005 AcorusAcorus (G)E a
7 Acorus calamusKalmoesE aTNB
6006 ActaeaActaea (G)S zzz
8 Actaea spicataChristoffelkruidS zzzBE
8788 ActinidiaS
5519 Actinidia deliciosaKiwiS zzz
9536 AdenocarpusS
9537 Adenocarpus complicatusS
8789 AdenostylesS
8663 Adenostyles alpinaS zzz
6638 AdiantumVenushaar (G)V zzz
5002 Adiantum capillus-venerisEcht venushaarV zzz
5379 Adiantum diaphanumSmal venushaarV zzz
8097 Adiantum pedatumV zzz
5349 Adiantum raddianumFijn venushaarV zzz
6007 AdonisAdonis (G)S zzz
1628 Adonis aestivalisZomeradonisS xVN
5003 Adonis annuaHerfstadonisS zzz
5004 Adonis flammeaKooltje-vuurS zzz
9 Adonis vernalisVoorjaarsadonisS zzzL
6008 AdoxaAdoxa (G)S a
10 Adoxa moschatellinaMuskuskruidS zTNB
8668 AegilopsE
8970 Aegilops cylindricaE
8971 Aegilops triuncialisE
6009 AegopodiumAegopodium (G)S a
11 Aegopodium podagrariaZevenbladS aTNB
6627 AesculusS a
8098 Aesculus flavaS zzz
1851 Aesculus hippocastanumWitte paardenkastanjeS aTNB
8099 Aesculus parvifloraKleinbloemige kastanjeS zzz
8583 Aesculus paviaS zzz
5005 Aesculus x carneaRode paardenkastanjeS z
8669 AethionemaS
8972 Aethionema arabicumS
6010 AethusaAethusa (G)S a
12 Aethusa cynapiumHondspeterselieS aTNB
5642 AgastacheS zz
6841 Agastache foeniculumS zzz
5621 Agastache rugosaS zzz
8570 AgeratumS zzz
8577 Ageratum houstonianumS zzz
9512 AgoserisS
9513 Agoseris grandifloraS
6011 AgrimoniaAgrimonie (G)S a
13 Agrimonia eupatoriaGewone agrimonieS aGE
14 Agrimonia proceraWelriekende agrimonieS zzKW
8566 Agropogon (x)E
8518 Agropogon lutosus (x)Fioringras x BaardgrasE
8028 AgropyronE zzz
8029 Agropyron cristatumE zzz
6012 AgrostemmaAgrostemma (G)S a
15 Agrostemma githagoBolderikS zKW
5477 Agrostemma gracileOosterse bolderikS zzz
6013 AgrostisStruisgras (G)E a
1544 Agrostis caninaMoerasstruisgrasE aTNB
16 Agrostis canina / vinealisMoeras- / ZandstruisgrasE a
19 Agrostis capillarisGewoon struisgrasE aTNB
6842 Agrostis castellanaTweetoppig struisgrasE zE
17 Agrostis giganteaHoog struisgrasE aTNB
5380 Agrostis hyemalisKlein struisgrasE zzz
5381 Agrostis scabraRuw struisgrasE zzz
18 Agrostis stoloniferaFioringrasE aTNB
5200 Agrostis stolonifera / giganteaFioringras / Hoog struisgrasE a
1545 Agrostis vinealisZandstruisgrasE aTNB
2431 Agrostis x fouilladeanaBastaardstruisgrasE zz
6637 AilanthusAilanthus (G)S a
5007 Ailanthus altissimaHemelboomS aE
6014 AiraDwerghaver (G)E a
20 Aira caryophylleaZilverhaverE aTNB
8973 Aira elegantissimaE
21 Aira praecoxVroege haverE aTNB
6015 AjugaZenegroen (G)S a
22 Ajuga chamaepitysAkkerzenegroenS xVN
23 Ajuga genevensisHarig zenegroenS zzz
2422 Ajuga pyramidalisPiramidezenegroenS zzzGE
24 Ajuga reptansKruipend zenegroenS aTNB
8081 Ajuga reptans 'Atropurpurea'Kruipend zenegroen 'Atropurpurea' S z
8790 AkebiaS
8100 Akebia quinataS zzz
6719 AlceaAlcea (G)S a
5247 Alcea roseaStokroosS a
8482 Alcea rosea subsp. ficifoliaS zzz
6016 AlchemillaVrouwenmantel (G)S a
1452 Alchemilla acutilobaSpitslobbige vrouwenmantelS zzzGE
8101 Alchemilla alpinaS zzz
8636 Alchemilla conjunctaS zzz
1453 Alchemilla filicaulisFijnstengelige vrouwenmantelS zzzBE
1454 Alchemilla glabraKale vrouwenmantelS zzBE
5570 Alchemilla glaucescensBlauwgroene vrouwenmantelS zzz
1647 Alchemilla micansSlanke vrouwenmantelS zzzGE
1648 Alchemilla mollisFraaie vrouwenmantelS aTNB
1455 Alchemilla monticolaBergvrouwenmantelS zzzEB
1649 Alchemilla subcrenataGeplooide vrouwenmantelS zzzGE
8543 Alchemilla vetteriS zzz
25 Alchemilla vulgaris s.l.VrouwenmantelS zz
1456 Alchemilla xanthochloraGeelgroene vrouwenmantelS zzzGE
8791 AldrovandaS
5538 Aldrovanda vesiculosaS zzzE
6017 AlismaWaterweegbree (G)E a
26 Alisma gramineumSmalle waterweegbreeE zTNB
27 Alisma lanceolatumSlanke waterweegbreeE aTNB
2207 Alisma lanceolatum / plantago-aquaticaSlanke / Grote waterweegbreeE a
28 Alisma plantago-aquaticaGrote waterweegbreeE aTNB
8637 Alisma subcordatumE zzz
6018 AlliariaAlliaria (G)S a
29 Alliaria petiolataLook-zonder-lookS aTNB
6019 AlliumLook (G)E a
8102 Allium aflatunenseE zz
8103 Allium atropurpureumE
30 Allium carinatumBerglookE zzzGE
2369 Allium cepaUiE zz
8104 Allium cristophiiE
9502 Allium macleaniiE
8105 Allium molyE zzz
8974 Allium neapolitanumE
31 Allium oleraceumMoeslookE zzKW
2208 Allium oleraceum / vinealeMoes- / KraailookE a
1546 Allium paradoxumArmbloemig lookE zzE
8106 Allium pendulinumE zzz
5008 Allium porrumPreiE zzz
8107 Allium roseumE zzz
5553 Allium rotundumRonde lookE zzz
32 Allium schoenoprasumBieslookE zTNB
33 Allium scorodoprasumSlangenlookE zzTNB
8437 Allium siculumE zzz
8975 Allium siculum subsp. dioscoridisE
5552 Allium sphaerocephalonKogellookE zzz
8976 Allium stipitatumE
5567 Allium subhirsutumE x
5009 Allium triquetrumDriekantig lookE zzE
5619 Allium tuberosumE zzz
34 Allium ursinumDaslookE aTNB
35 Allium vinealeKraailookE aTNB
5010 Allium zebdanenseBochtig lookE zzE
6020 AlnusEls (G)S a
5011 Alnus cordataHartbladige elsS a
36 Alnus glutinosaZwarte elsS aTNB
37 Alnus incanaWitte elsS aTNB
8445 Alnus incana 'Laciniata'S zzz
8108 Alnus rubraS
5310 Alnus x pubescensZwarte els x Witte elsS zzz
8109 Alnus x spaethiiS zzz
8670 AlonsoaS
8977 Alonsoa meridionalisS
6021 AlopecurusVossenstaart (G)E a
38 Alopecurus aequalisRosse vossenstaartE aTNB
5197 Alopecurus aequalis / geniculatusRosse / Geknikte vossenstaartE a
39 Alopecurus bulbosusKnolvossenstaartE zzBE
40 Alopecurus geniculatusGeknikte vossenstaartE aTNB
41 Alopecurus myosuroidesDuistE aTNB
42 Alopecurus pratensisGrote vossenstaartE aTNB
1551 Alopecurus x hybridusGeknikte vossenstaart x Grote vossenstaartE zzz
8671 AlternantheraS
8978 Alternanthera bettzickianaS
8979 Alternanthera caracasanaS
2089 Alternanthera philoxeroidesAlligatorkruidS
8980 Alternanthera pungensS
8981 Alternanthera sessilisS
6022 AlthaeaHeemst (G)S z
5555 Althaea cannabinaS zzz
5012 Althaea hirsutaRuige heemstS zzz
43 Althaea officinalisHeemstS zKW
6023 AlyssumSchildzaad (G)S zz
44 Alyssum alyssoidesBleek schildzaadS zzzEB
8110 Alyssum montanumS zzz
5382 Alyssum saxatileRotsschildzaadS zz
8982 Alyssum simplexS
6024 AmaranthusAmarant (G)S a
1651 Amaranthus albusWitte amarantS zzTNB
1758 Amaranthus blitoidesNerfamarantS zzE
46 Amaranthus blitumKleine majerS aTNB
5013 Amaranthus caudatusKattenstaartamarantS zz
8484 Amaranthus cruentusS
5014 Amaranthus deflexusLiggende majerS zzz
8983 Amaranthus dubiusS
45 Amaranthus graecizansAfrikaanse amarantS zzz
1652 Amaranthus hybridusFranse / BasterdamarantS a
5311 Amaranthus hybridus subsp. bouchoniiFranse amarantS zE
5318 Amaranthus hybridus subsp. hybridusBasterdamarantS zE
8984 Amaranthus hybridus subsp. quitensisS
5572 Amaranthus hypochondriacusS zz
1653 Amaranthus palmeriTweehuizige amarantS zzz
47 Amaranthus retroflexusPapegaaienkruidS aTNB
5383 Amaranthus rudisOeveramarantS zzz
8985 Amaranthus spinosusS
5015 Amaranthus standleyanusArgentijnse amarantS zzz
8986 Amaranthus tamariscinusS
8987 Amaranthus thunbergiiS
8988 Amaranthus tricolorS
8568 Amaranthus viridisS zzz
8989 Amaranthus watsoniiS
8990 Amaranthus x ozanoniiS
6025 AmbrosiaAmbrosia (G)S a
48 Ambrosia artemisiifoliaAlsemambrosiaS aE
1654 Ambrosia psilostachyaZandambrosiaS zzE
1655 Ambrosia trifidaDriedelige ambrosiaS zzzE
6026 AmelanchierS a
1852 Amelanchier lamarckiiAmerikaans krentenboompjeS aTNB
8991 Amelanchier spicataS
6628 AmmiAkkerscherm (G)S z
1656 Ammi majusGroot akkerschermS z
1657 Ammi visnagaFijn akkerschermS zzz
8792 AmmobiumS
8111 Ammobium alatumS zzz
6028 AmmophilaAmmophila (G)E a
50 Ammophila arenariaHelmE zTNB
8793 AmorphaS
8112 Amorpha fruticosaS zzz
6567 AmsinckiaAmsinckia (G)S a
8992 Amsinckia lycopsoidesS
9461 Amsinckia menziesii var. intermediaS
1658 Amsinckia micranthaKleinbloemige amsinckiaS aE
8993 Amsinckia tessellataS
6029 AnacamptisAnacamptis (G)E z
882 Anacamptis coriophoraWantsenorchisE xVN
889 Anacamptis morioHarlekijnE zzBE
51 Anacamptis pyramidalisHondskruidE zzTNB
8672 AnacyclusS
8994 Anacyclus radiatusS
6030 AnagallisGuichelheil (G)S a
2308 Anagallis arvensisRood guichelheil / Blauw guichelheilS a
52 Anagallis arvensis subsp. arvensisRood guichelheilS aTNB
1659 Anagallis arvensis subsp. foeminaBlauw guichelheilS zzzBE
8995 Anagallis monelliS
53 Anagallis tenellaTeer guichelheilS zzTNB
6816 AnaphalisS zz
5322 Anaphalis margaritaceaPrachtrozenkransjeS zz
6031 AnchusaOssentong (G)S a
779 Anchusa arvensisKromhalsS aTNB
8113 Anchusa azureaBlauwe ossentongS zzz
8996 Anchusa capensisS
1660 Anchusa ochroleucaGeelwitte ossentongS zzzE
54 Anchusa officinalisGewone ossentongS zTNB
8997 Anchusa proceraS
5226 Anchusa x baumgarteniiGewone x Geelwitte ossentongS zzz
6032 AndromedaAndromeda (G)S z
55 Andromeda polifoliaLavendelheiS zKW
6033 AnemoneAnemoon (G)S a
1620 Anemone apenninaBlauwe anemoonS zzE
2296 Anemone blandaOosterse anemoonS z
8509 Anemone coronariaS zzz
8114 Anemone hupehensisS zzz
56 Anemone nemorosaBosanemoonS aTNB
58 Anemone ranunculoidesGele anemoonS zzTNB
8036 Anemone x hybridaJapanse anemoonS zz
6639 AnethumAnethum (G)S z
5016 Anethum graveolensDilleS z
6034 AngelicaEngelwortel (G)S a
59 Angelica archangelicaGrote engelwortelS aTNB
60 Angelica sylvestrisGewone engelwortelS aTNB
6729 AnisanthaWaaierdravik (G)E a
5313 Anisantha diandraHoge dravikE zzzE
5350 Anisantha madritensisSpaanse dravikE zz
165 Anisantha sterilisIJle dravikE aTNB
166 Anisantha tectorumZwenkdravikE aTNB
9422 AnisodonteaS
9421 Anisodontea hypomandarumS zzz
6640 AnodaAnoda (G)S zzz
5017 Anoda cristataStraalvruchtS zzz
6035 AntennariaAntennaria (G)S zzz
61 Antennaria dioicaRozenkransjeS zzzEB
5231 Anthemicaria hampeana (x)Gele x Reukeloze kamilleS zzz
6036 AnthemisSchubkamille (G)S a
62 Anthemis arvensisValse kamilleS zKW
8115 Anthemis austriacaS zzz
63 Anthemis cotulaStinkende kamilleS zzBE
8998 Anthemis ruthenicaS
64 Anthemis tinctoriaGele kamilleS zTNB
6037 AnthericumGraslelie (G)E zzz
65 Anthericum liliagoGrote graslelieE zzzGE
8999 Anthericum ramosumE
6038 AnthoxanthumE a
67 Anthoxanthum aristatumSlofhakE zKW
66 Anthoxanthum odoratumGewoon reukgrasE aTNB
6039 AnthriscusKervel (G)S a
68 Anthriscus caucalisFijne kervelS zTNB
69 Anthriscus cerefoliumEchte kervelS zz
70 Anthriscus sylvestrisFluitenkruidS aTNB
6040 AnthyllisAnthyllis (G)S a
71 Anthyllis vulnerariaWondklaverS zTNB
6041 AntirrhinumLeeuwenbek (G)S z
5018 Antirrhinum majusGrote leeuwenbekS z
6042 AperaWindhalm (G)E a
9000 Apera intermediaE
2423 Apera interruptaStijve windhalmE zzTNB
73 Apera spica-ventiGrote windhalmE aTNB
6043 AphanesLeeuwenklauw (G)S a
74 Aphanes arvensisGrote leeuwenklauwS zzTNB
75 Aphanes australisKleine leeuwenklauwS aTNB
8673 ApiosS
9001 Apios americanaS
6044 ApiumMoerasscherm (G)S a
76 Apium graveolensSelderijS zKW
77 Apium inundatumOndergedoken moerasschermS zzBE
78 Apium nodiflorumGroot moerasschermS zTNB
79 Apium repensKruipend moerasschermS zzzEB
8794 AponogetonE
5988 Aponogeton distachyosE zzz
6045 AquilegiaAkelei (G)S a
80 Aquilegia vulgarisWilde akeleiS zzTNB
5636 Aquilegia vulgaris cv.TuinakeleiS z
6046 ArabidopsisArabidopsis (G)S a
206 Arabidopsis arenosaRozetsteenkersS zzTNB
9002 Arabidopsis halleriS
81 Arabidopsis thalianaZandraketS aTNB
6047 ArabisScheefkelk (G)S z
5351 Arabis caucasicaRandjesbloemS zzzOV-1
8116 Arabis collinaMuurscheefkelkS zzz
1315 Arabis glabraTorenkruidS zzKW
2333 Arabis hirsutaRuige scheefkelk / PijlscheefkelkS zz
82 Arabis hirsuta subsp. hirsutaRuige scheefkelkS zzTNB
1457 Arabis hirsuta subsp. planisiliquaPlatte scheefkelkS zzz
1458 Arabis hirsuta subsp. sagittataPijlscheefkelkS zzzGE
8117 Arabis procurrensS zzz
8674 ArachisS
9003 Arachis hypogaeaS
8795 AraliaS
6845 Aralia elataS z
8118 Aralia spinosaS zzz
6048 ArctiumKlit (G)S a
83 Arctium lappaGrote klitS aTNB
2457 Arctium minusGewone klitS aTNB
85 Arctium nemorosumBosklitS zzz
87 Arctium tomentosumDonzige klitS zTNB
2470 Arctium x ambiguumGrote x donzige klitS zzz
2471 Arctium x mixtumGewone x donzige klitS zzz
2472 Arctium x nothumGrote x gewone klitS
6049 ArctostaphylosArctostaphylos (G)S zzz
88 Arctostaphylos uva-ursiBerendruifS zzzGE
8675 ArctothecaS
9004 Arctotheca calendulaS
8676 ArctotisS
9005 Arctotis arctotoidesS
6050 ArenariaZandmuur (G)S a
1459 Arenaria leptocladosTengere zandmuurS zTNB
2334 Arenaria leptoclados / serpyllifoliaTengere / Gewone zandmuurS a
8119 Arenaria montanaS zzz
89 Arenaria serpyllifoliaGewone zandmuurS aTNB
1640 Arenaria serpyllifolia subsp. lloydiiGedrongen zandmuurS
8677 ArgemoneS
9006 Argemone mexicanaS
9007 Argemone ochroleucaS
8796 ArgyranthemumS
8120 Argyranthemum frutescensS zzz
6051 AristolochiaAristolochia (G)S zz
90 Aristolochia clematitisPijpbloemS zzTNB
9508 Aristolochia macrophyllaS
9509 Aristolochia tomentosaS
6052 ArmeriaArmeria (G)S z
91 Armeria maritimaEngels grasS zKW
9462 Armeria maritima subsp. elongataS
9008 Armeria pseudarmeriaS
6053 ArmoraciaArmoracia (G)S a
92 Armoracia rusticanaMierikswortelS zTNB
6054 ArnicaArnica (G)S zz
93 Arnica montanaValkruidS zzBE
6055 ArnoserisArnoseris (G)S zz
94 Arnoseris minimaKorenslaS zzBE
6056 AroniaAppelbes (G)S z
6846 Aronia arbutifoliaS zzz
6847 Aronia melanocarpaZwarte appelbesS zzz
1965 Aronia x prunifoliaAppelbesS z
6057 ArrhenatherumArrhenatherum (G)E a
96 Arrhenatherum elatiusGlanshaverE a
1608 Arrhenatherum elatius subsp. bulbosumKnolglanshaverE zzz-zOG
2391 Arrhenatherum elatius subsp. elatiusGewone glanshaverE aTNB
6058 ArtemisiaAlsem (G)S a
97 Artemisia absinthiumAbsintalsemS zKW
5545 Artemisia annuaZomeralsemS zzz
1663 Artemisia biennisRechte alsemS zzE
2392 Artemisia campestrisWilde / DuinaveruitS zz
98 Artemisia campestris subsp. campestrisWilde averuitS zzzEB
99 Artemisia campestris subsp. maritimaDuinaveruitS zzKW
5019 Artemisia dracunculusDragonS zzz
5566 Artemisia ludovicianaS x
100 Artemisia maritimaZeealsemS zKW
5664 Artemisia princepsS
8121 Artemisia scopariaS zzz
6936 Artemisia selengensisS zzz
5618 Artemisia tournefortianaS
5478 Artemisia verlotiorumHerfstalsemS zz
101 Artemisia vulgarisBijvoetS aTNB
6059 ArumAronskelk (G)E a
102 Arum italicumItaliaanse aronskelkE zTNB
8122 Arum italicum x maculatumItaliaanse x Gevlekte aronskelkE zzz
103 Arum maculatumGevlekte aronskelkE zTNB
9009 Arum orientaleE
6641 AruncusAruncus (G)S zz
5020 Aruncus dioicusGeitenbaardS zz
6642 ArundinariaArundinaria (G)E
8797 ArundoE
8123 Arundo donaxE zzz
8798 AsarinaS
8124 Asarina procumbensS zzz
6643 AsarumAsarum (G)S zz
5022 Asarum europaeumMansoorS zz
6817 AsclepiasS zz
5323 Asclepias syriacaZijdeplantS zzE
8125 Asclepias tuberosaS zzz
6060 AsparagusAsperge (G)E a
9010 Asparagus aethiopicusE
1904 Asparagus officinalisAsperge / Liggende aspergeE a
104 Asparagus officinalis subsp. officinalisAspergeE aTNB
105 Asparagus officinalis subsp. prostratusLiggende aspergeE zzKW
6630 AsperugoAsperugo (G)S zzz
106 Asperugo procumbensScherpkruidS zzzEB
6061 AsperulaBedstro (G)S zzz
107 Asperula arvensisAkkerbedstroS xVN
108 Asperula cynanchicaKalkbedstroS zzzL
9011 Asperula orientalisS
8468 Asperula taurinaS zzz
9676 AsphodelusE
9677 Asphodelus tenuifoliusE
6849 AspidiumV
6062 AspleniumStreepvaren (G)V a
111 Asplenium adiantum-nigrumZwartsteelV zzTNB
301 Asplenium ceterachSchubvarenV zzzGE
2437 Asplenium fontanumGenaalde streepvarenV xOV-2
2438 Asplenium forezienseForez-streepvarenV zzzOV-2
9491 Asplenium obovatumV zzz
9492 Asplenium obovatum subsp. lanceolatumLancetvormige streepvarenV zzz
112 Asplenium ruta-murariaMuurvarenV aTNB
934 Asplenium scolopendriumTongvarenV aTNB
2473 Asplenium septentrionaleNoordse streepvarenV zzzOV-2
113 Asplenium trichomanesSteenbreekvarenV zTNB
9474 Asplenium trichomanes subsp. pachyrachisV zzz
5169 Asplenium trichomanes subsp. quadrivalensSteenbreekvaren subsp. quadrivalensV zzz
5170 Asplenium trichomanes subsp. trichomanesSteenbreekvaren subsp. trichomanesV zzz
1609 Asplenium virideGroensteelV zzzGE
9463 Asplenium x perardiiV
6063 AsterAster (G)S a
9521 Aster ageratoidesS
5023 Aster laevisGladde asterS zz
5479 Aster lanceolatus / ontarionisSmalle aster s.l.S zE
114 Aster lanceolatus s.s.Smalle aster s.s.S z
8455 Aster lateriflorusS zzz
5024 Aster macrophyllusGrote asterS zzz
5568 Aster novae-angliaeNieuw-Engelse asterS zzz
5025 Aster novi-belgiiNieuw-Nederlandse asterS zz
8424 Aster ontarionisS zzz
8126 Aster schreberiS zzz
8005 Aster squamatusS zzz
117 Aster tripoliumZulteS aTNB
2377 Aster tripolium f. discoideusZulte f. discoideusS zzz
115 Aster x salignusSmalle aster x Nieuwnederlandse asterS zzz
5230 Aster x versicolorHerfstasterS z
8799 AstilbeS
8127 Astilbe japonicaS zzz
8128 Astilbe rubraS zzz
6064 AstragalusHokjespeul (G)S zz
9465 Astragalus boeticusS
2474 Astragalus cicerBergerwtS zzz
118 Astragalus glycyphyllosHokjespeulS zzTNB
9012 Astragalus pelecinusS
8800 AstrantiaS
8129 Astrantia majorGroot sterrenschermS zzz
6065 AthyriumAthyrium (G)V a
119 Athyrium filix-feminaWijfjesvarenV aTNB
6066 AtriplexMelde (G)S a
120 Atriplex glabriusculaKustmeldeS zzTNB
1664 Atriplex hortensisTuinmeldeS zz
124 Atriplex laciniataGelobde meldeS zzzBE
122 Atriplex littoralisStrandmeldeS zTNB
2411 Atriplex longipesGesteelde spiesmeldeS zz-zOG
6853 Atriplex micranthaGrijze meldeS zz
9013 Atriplex muelleriS
9014 Atriplex oblongifoliaS
123 Atriplex patulaUitstaande meldeS aTNB
2410 Atriplex patula var. bracteataUitstaande melde var. bracteataS zz
2393 Atriplex patula var. patulaUitstaande melde var. patulaS zzz
595 Atriplex pedunculataGesteelde zoutmeldeS zzzEB
6240 Atriplex pedunculata / portulacoidesGesteelde / Gewone zoutmeldeS z
596 Atriplex portulacoidesGewone zoutmeldeS zKW
2394 Atriplex prostrataSpiesmeldeS aTNB
121 Atriplex prostrata / longipesGesteelde Spiesmelde / SpiesmeldeS a
9015 Atriplex prostrata subsp. calothecaS
9016 Atriplex roseaS
8130 Atriplex sagittataS zzz
9017 Atriplex suberectaS
8131 Atriplex tataricaS zzz
5480 Atriplex x gustafssonianaSpiesmelde x Gesteelde spiesmeldeS
6067 AtropaAtropa (G)S zz
125 Atropa bella-donnaWolfskersS zzzBE
6644 AubrietaAubrieta (G)S zz
5026 Aubrieta deltoideaAubrietiaS zzz
8801 AucubaS
8072 Aucuba japonicaS zz
8678 AuriniaS
6068 AvenaHaver (G)E a
9018 Avena barbataE
126 Avena fatuaOotE zKW
1800 Avena sativaHaverE z
5028 Avena sterilisWilde haverE zzz
5027 Avena strigosaEveneE zzz
6645 AvenulaAvenula (G)E
6646 AxyrisAxyris (G)S zzz
5029 Axyris amaranthoidesHoornmeldeS zzz
6069 AzollaKroosvaren (G)V a
127 Azolla cristataKleine kroosvarenV xVN
128 Azolla filiculoidesGrote kroosvarenV aTNB
6822 BaccharisS zzz
5462 Baccharis halimifoliaStruikasterS zzzE
6183 BaldelliaMoerasweegbree (G)E z
5521 Baldellia ranunculoidesStijve / Kruipende moerasweegbreeE z
429 Baldellia ranunculoides subsp. ranunculoidesStijve moerasweegbreeE zzBE
430 Baldellia ranunculoides subsp. repensKruipende moerasweegbreeE zzKW
6070 BallotaBallote (G)S a
5030 Ballota nigraStinkende ballote s.l.S a
129 Ballota nigra subsp. meridionalisStinkende balloteS aTNB
5162 Ballota nigra subsp. nigraEchte balloteS zzz
6720 BalsamitaBalsamita (G)S zzz
5248 Balsamita majorBalsemwormkruidS
8021 Bambusoideae sp.Bamboe (soort onbekend)E zzz
6071 BarbareaBarbarakruid (G)S a
130 Barbarea intermediaBitter barbarakruidS zTNB
9019 Barbarea intermedia x vulgarisS
131 Barbarea strictaStijf barbarakruidS aTNB
132 Barbarea vernaVroeg barbarakruidS zz
133 Barbarea vulgarisGewoon barbarakruidS aTNB
6072 BassiaBassia (G)S zzz
134 Bassia hirsutaRuig zoutkruidS xVN
1697 Bassia scopariaStudentenkruidS zzzE
8802 BeckmanniaE
9020 Beckmannia eruciformisE
6855 Beckmannia syzigachneE zzz
8803 BellevaliaE
9021 Bellevalia ciliataE
8132 Bellevalia romanaE zzz
6073 BellisBellis (G)S a
135 Bellis perennisMadeliefjeS aTNB
6074 BerberisBerberis (G)S a
5385 Berberis aggregataRoze berberisS zzz
2101 Berberis aquifoliumMahonieS aE
8578 Berberis empetrifoliaS zzz
5556 Berberis gagnepainiiS zzz
8133 Berberis julianaeS zz
5212 Berberis thunbergiiJapanse berberisS zE
136 Berberis vulgarisZuurbesS zTNB
9022 Berberis wilsoniaeS
9466 Berberis x stenophyllaS
8068 BergeniaS zz
8077 Bergenia cordifoliaSchoenlappersplantS zzz
8134 Bergenia crassifoliaS zzz
6075 BerteroaBerteroa (G)S a
137 Berteroa incanaGrijskruidS aTNB
6647 BerulaBerula (G)S a
1215 Berula erectaKleine watereppeS aTNB
6076 BetaBeta (G)S a
9023 Beta macrocarpaS
9024 Beta trigynaS
2335 Beta vulgarisBiet s.l.S a
138 Beta vulgaris subsp. maritimaStrandbietS zzTNB
1801 Beta vulgaris subsp. vulgarisBietS zE
6077 BetulaBerk (G)S a
8135 Betula costataS
8136 Betula nigraS zzz
140 Betula pendulaRuwe berkS aTNB
5205 Betula pendula / pubescensRuwe / Zachte berkS a
9643 Betula populifoliaS
139 Betula pubescensZachte berkS aTNB
5665 Betula pubescens subsp. carpathicaS
5589 Betula x aurataRuwe berk x Zachte berkS zzz
6078 BidensTandzaad (G)S a
8579 Bidens bipinnataS zzz
9025 Bidens biternataS
141 Bidens cernuaKnikkend tandzaadS aTNB
142 Bidens connataSmal tandzaadS aE
5208 Bidens connata / tripartitaSmal / Veerdelig tandzaadS a
8137 Bidens ferulifoliaS zzz
143 Bidens frondosaZwart tandzaadS aE
8138 Bidens pilosaS zzz
9026 Bidens polylepisS
2458 Bidens radiataRiviertandzaadS zzTNB
9027 Bidens subalternansS
9028 Bidens trichospermaS
144 Bidens tripartitaVeerdelig tandzaadS aTNB
8139 Bidens triplinerviaS zzz
6648 BiforaBifora (G)S zzz
5031 Bifora radiansHolzaadS zzz
8679 BiscutellaS
9029 Biscutella auriculataS
8954 Biscutella didymaS zzz
9030 Biscutella didyma subsp. apulaS
6079 BlackstoniaBitterling (G)S z
2336 Blackstonia perfoliataZomer- / HerfstbitterlingS z
1855 Blackstonia perfoliata subsp. perfoliataZomerbitterlingS zzE
145 Blackstonia perfoliata subsp. serotinaHerfstbitterlingS zzTNB
6080 BlechnumBlechnum (G)V a
146 Blechnum spicantDubbelloofV aGE
8680 BlumenbachiaS
9031 Blumenbachia insignisS
6730 BlysmusTweerijige bies (G)E zz
1157 Blysmus compressusPlatte biesE zzBE
1158 Blysmus rufusRode biesE zzzKW
6752 BolboschoenusBolboschoenus (G)E a
8453 Bolboschoenus laticarpusOeverbiesE zz
1156 Bolboschoenus maritimusHeenE aTNB
5587 Bolboschoenus maritimus subsp. compactusHeen (subsp. compactus)E
5588 Bolboschoenus maritimus subsp. maritimusHeen (subsp. maritimus)E zzz
2083 Bolboschoenus planiculmisE zzz
8681 BoltoniaS
9032 Boltonia asteroidesS
6081 BoragoBorago (G)S a
147 Borago officinalisBernagieS a
9514 Borago pygmaeaS
6082 BotrychiumMaanvaren (G)V zz
148 Botrychium lunariaGelobde maanvarenV zzBE
149 Botrychium matricariifoliumVertakte maanvarenV xL
8571 BrachiariaE zzz
9033 Brachiaria eruciformisE
8580 Brachiaria platyphyllaE zzz
6083 BrachypodiumKortsteel (G)E z
9034 Brachypodium distachyonE
150 Brachypodium pinnatumGevinde kortsteelE zzTNB
151 Brachypodium sylvaticumBoskortsteelE zTNB
8426 Brachypodium x cugnaciiBoskortsteel x Gevinde kortsteelE
8682 BrachyscomeS
9035 Brachyscome iberidifoliaS
6084 BrassicaKool (G)S a
9036 Brassica carinataS
9037 Brassica elongataS
1665 Brassica junceaSareptamosterdS zzz
1802 Brassica napusKoolzaadS aTNB
5375 Brassica napus / rapaKoolzaad / RaapzaadS a
152 Brassica nigraZwarte mosterdS aTNB
1803 Brassica oleraceaKool / Wilde koolS z
5481 Brassica oleracea subsp. oleraceaWilde koolS zzzGE
5522 Brassica oleracea-cultivarsKoolS zz
1804 Brassica rapaRaapzaadS aTNB
9038 Brassica tournefortiiS
6856 BrassicellaS
6085 BrizaTrilgras (G)E a
5612 Briza maximaGroot trilgrasE zzz
153 Briza mediaBevertjesE zKW
8140 Briza minorKlein trilgrasE zzz
6731 BromopsisVaste dravik (G)E a
157 Bromopsis erectaBergdravikE zzzKW
5324 Bromopsis inermisKweekdravik s.l.E z
159 Bromopsis inermis subsp. inermisKweekdravikE zTNB
2475 Bromopsis inermis subsp. pumpellianaE zzz
2432 Bromopsis ramosaBosdravik / Ruwe dravikE zzz
155 Bromopsis ramosa subsp. benekeniiBosdravikE zzzBE
163 Bromopsis ramosa subsp. ramosaRuwe dravikE zzzEB
6086 BromusDravik (G)E a
154 Bromus arvensisAkkerdravikE zz
1421 Bromus bromoideusArdense dravikE zzzL
8141 Bromus grossusZware drepsE x
2337 Bromus hordeaceusZachte dravikE aTNB
161 Bromus hordeaceus subsp. hordeaceusZachte dravik s.s.E a
158 Bromus hordeaceus subsp. thomineiDuindravikE zz
9467 Bromus interruptusE
1666 Bromus japonicusJapanse dravikE zzz
9039 Bromus kalmiiE
8142 Bromus lanceolatusE zzz
160 Bromus lepidusSierlijke dravikE zzz-zOG
1610 Bromus racemosusTrosdravikE zKW
156 Bromus racemosus subsp. commutatusGrote trosdravikE zz
162 Bromus racemosus subsp. racemosusVelddravikE zz
8143 Bromus rubensE zzz
9040 Bromus scopariusE
164 Bromus secalinusDrepsE zzBE
9041 Bromus squarrosusE
8804 BroussonetiaS
8144 Broussonetia papyriferaS zzz
6823 BrunneraS z
5386 Brunnera macrophyllaKaukasisch vergeet-mij-nietjeS z
6087 BryoniaBryonia (G)S a
167 Bryonia dioicaHeggenrankS aTNB
6649 BuddlejaBuddleja (G)S a
5032 Buddleja davidiiVlinderstruikS aE
6088 BuglossoidesBuglossoides (G)S
8683 BulbineE
9042 Bulbine annuaE
6089 BuniasHardvrucht (G)S zz
168 Bunias orientalisGrote hardvruchtS zzTNB
6090 BuniumBunium (G)S zz
169 Bunium bulbocastanumAardkastanjeS zzKW
8805 BuphthalmumS
8145 Buphthalmum salicifoliumWilgkoeienoogS zzz
6091 BupleurumGoudscherm (G)S zz
9043 Bupleurum croceumS
2459 Bupleurum falcatumSikkelgoudschermS zzzOV-2
9044 Bupleurum longifoliumS
1670 Bupleurum rotundifoliumDoorwasS zzz
1669 Bupleurum subovatumSmalle doorwasS
170 Bupleurum tenuissimumFijn goudschermS zzBE
6092 ButomusButomus (G)E a
171 Butomus umbellatusZwanenbloemE aTNB
6702 BuxusBuxus (G)S z
5171 Buxus sempervirensBuxusS z
8806 CabombaS
9045 Cabomba aquaticaS
5533 Cabomba carolinianaWaterwaaierS zzE
8684 CaiophoraS
9046 Caiophora lateritiaS
6093 CakileCakile (G)S a
172 Cakile maritimaZeeraketS zTNB
6094 CalamagrostisStruisriet (G)E a
6857 Calamagrostis arundinaceaBosstruisrietE zzz
173 Calamagrostis canescensHennegrasE aTNB
174 Calamagrostis epigejosDuinrietE aTNB
176 Calamagrostis pseudophragmitesRivierstruisrietE xOV-2
175 Calamagrostis strictaStijf struisrietE zzBE
2476 Calamagrostis x gracilescensHennegras x stijf struisrietE zzz
6027 Calammophila (x)Calammophila (x)E zz
49 Calammophila baltica (x)Noordse helmE zz
8685 CalandriniaS
9468 Calandrinia ciliataS
9047 Calandrinia compressaS
8686 CalceolariaS
9048 Calceolaria integrifoliaS
9049 Calceolaria tripartitaS
6568 CalendulaS a
1671 Calendula arvensisAkkergoudsbloemS zzz
2214 Calendula officinalisGoudsbloemS a
6095 CalepinaCalepina (G)S zzz
177 Calepina irregularisKalkraketS zzzGE
8687 CalibrachoaS
9050 Calibrachoa parvifloraS
6096 CallaCalla (G)E z
178 Calla palustrisSlangenwortelE zTNB
8807 CallicarpaS
8146 Callicarpa bodinieriS zzz
8808 CallistephusS
8147 Callistephus chinensisS zzz
6097 CallitricheSterrenkroos (G)S a
180 Callitriche brutiaHaaksterrenkroosS aTNB
179 Callitriche cophocarpaGekield sterrenkroosS xVN
2460 Callitriche hamulataGesteeld sterrenkroosS a
181 Callitriche hermaphroditicaRond sterrenkroosS zzzBE
182 Callitriche obtusangulaStomphoekig sterrenkroosS aTNB
183 Callitriche palustrisKlein sterrenkroosS zzzGE
184 Callitriche platycarpaGewoon sterrenkroosS aTNB
5195 Callitriche platycarpa / stagnalis / obtusangulaGewoon / Gevleugeld / Stomphoekig sterrenkroosS a
185 Callitriche stagnalisGevleugeld sterrenkroosS aTNB
8425 Callitriche terrestrisS zzz
5315 Callitriche truncataDoorschijnend sterrenkroosS zzTNB
6098 CallunaCalluna (G)S a
186 Calluna vulgarisStruikheiS aTNB
5523 Calluna vulgaris var. hirsutaStruikhei (var. hirsuta)S zzz
8809 CalocedrusN
8534 Calocedrus decurrensN
6099 CalthaS a
2338 Caltha palustrisGewone / SpindotterbloemS a
1460 Caltha palustris subsp. araneosaSpindotterbloemS zzTNB
187 Caltha palustris subsp. palustrisGewone dotterbloemS aTNB
6100 CalystegiaDubbelkelkwinde (G)S zzz
9532 Calystegia pulchraS
9680 CamassiaE
9645 Camassia cusickiiE
6569 CamelinaCamelina (G)S zz
5325 Camelina sativaVlas- / ZaadhuttentutS zz
190 Camelina sativa subsp. alyssumVlashuttentutS xVN
1629 Camelina sativa subsp. sativaZaadhuttentutS zzz
6101 CampanulaKlokje (G)S a
9518 Campanula alsinoidesS
5387 Campanula carpaticaKarpatenklokjeS zz
8017 Campanula erinusS zzz
9519 Campanula fenestrellataS
8626 Campanula garganicaS zzz
191 Campanula glomerataKluwenklokjeS zzzEB
8148 Campanula lactifloraS zzz
192 Campanula latifoliaBreed klokjeS zzTNB
5326 Campanula mediumMariëtteklokjeS zzz
193 Campanula patulaWeideklokjeS zzzGE
194 Campanula persicifoliaPrachtklokjeS zTNB
5353 Campanula portenschlagianaDalmatiëklokjeS z
5352 Campanula poscharskyanaKruipklokjeS aE
5388 Campanula pyramidalisPiramideklokjeS zzz
195 Campanula rapunculoidesAkkerklokjeS aTNB
196 Campanula rapunculusRapunzelklokjeS zKW
197 Campanula rhomboidalisBergklokjeS xOV-2
198 Campanula rotundifoliaGrasklokjeS aTNB
199 Campanula tracheliumRuig klokjeS zTNB
8810 CampsisS
8073 Campsis radicans